Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni?

Podczas wybierania wyposażenia do sypialni największe wątpliwości budzi łóżko. Wielu z nas zastanawia się jaki model wybrać. Najistotniejszą kwestią jest wygoda, ponieważ komfortowy sen oraz efektywny wypoczynek zapewniają nam dobre samopoczucie. Sprawdźmy na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni?

Wysokość ramy

Istotną kwestią podczas kupna łóżka jest wysokość ramy. Osoby starsze lub posiadające problemy z poruszaniem się powinny wybrać modele z wyższą ramą, które ułatwią wstawanie oraz siadanie na łóżko.

Odpowiedni materac

Materac jest nierozłącznym elementem łóżka, który zapewnia komfortowy sen i pozwoli przyjąć odpowiednią pozycję podczas leżenia. Jego stopień twardości należy dopasować do wagi oraz indywidualnych upodobań.

Wygląd łóżka

Oprócz funkcjonalności warto zwrócić uwagę na wygląd łóżka. Obecni dużą popularnością cieszą się łóżka z tapicerowanym zagłówkiem. Tkanina obicia dostępna jest w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie idealną dla siebie. Dodatkowo zagłówek pełni funkcję dekoracyjną oraz zabezpieczającą ścianę przed zabrudzeniami.

JR-MEBLE – producent łóżek tapicerowanych

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem łóżka tapicerowanego z zagłówkiem zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu jr-meble.pl. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania oraz szeroki wybór tkanin. Oferujemy także łóżka na indywidualne zamówienie umożliwiając klientowi modyfikację wymiarów.