Jasnogórska Rodzina Różańcowa JRR

„Różaniec jest Droga kontemplacji oblicza Chrystusa dokonywanej oczami Maryi”
św. Jan Paweł II

Zapraszamy do wysłuchania i przeżycia naszych dorocznych Rekolekcji po raz kolejny, a może po raz pierwszy.

Nauki rekolekcyjne nt. Różańca Świętego w Roku Miłosierdzia i 1050 Rocznicy Chrztu Polski głosił Ojciec paulin Ryszard Bortkiewicz.

- c z w a r t e k –

"Spotkanie z Bogiem i samym sobą", Słowo Boże o. Kaznodziei podczas Mszy św.:

"Mam być światłem dla świata" , konferencja:

"Papieże o Różańcu" , słowo u Tronu Matki Bożej:

słuchaj więcej...

kliknij na obrazek aby powiększyć:Rekolekcje JRR 2016

Więcej…

kliknij poniżej aby powiększyć:
Rekolekcje JRR (1-4.10.2015)

o. Bogumił Schab o rekolekcjach JRR:


słuchaj transmisji Rekolekcji na: www.radiojasnagora.pl

Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej 2014„Jesteście siłą i mocą Kościoła” – mówił bp Ignacy Dec, do członków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, którzy w niedzielę (5.10) w Sanktuarium zakończyli doroczne rekolekcje.

Podczas Mszy św., wieńczącej czterodniowy czas skupienia, modlitwy i konferencji, ordynariusz świdnicki podkreślił m.in., że losy świata nie zależą jedynie od polityków, ale od wytrwałej modlitwy różańcowej.

„W obliczu nowych niebezpieczeństw, które zagrażają chrześcijańskiej Europie i Polsce - a są nimi chociażby: islam, aborcja, związki partnerskie, czy uderzanie w podstawy rodziny, potrzeba dziś światu krucjaty różańcowej, wsłuchania się na nowo w głos proroków jakimi byli kardynał Hlond i Prymas Tysiąclecia” – apelował bp Dec.

„Przez Jasnogórskie Śluby Narodu związaliśmy się nowym przymierzem z Matką Bożą od ich wypełnienia zależy błogosławieństwo Boże naszej ziemi. To akt ważny, aktualny i wiążący”– zakończył myśl, ordynariusz diec. świdnickiej.

czytaj i słuchaj MP3 ...

Myślą przewodnią rekolekcyjnej katechezy o. Jana Poteralskiego, stały się dziś słowa o świętowaniu niedzieli i zachowywaniu tradycji. Zapraszamy do wysłuchania pełnego zapisu kazania z porannej Mszy św. oraz nauki wygłoszonej w Bazylice Jasnogórskiej.

Jutrzejszy ostatni dzień rekolekcji JRR na antenie Radia Jasna Góra, będzie miał następujący program: o godz. 9:45 zapraszamy do włączenia się w transmisję Adoracji Eucharystycznej i modlitwę różańcową. O godz. 11.00 transmisja uroczystej Mszy św., której przewodniczyć ma ks. bp. Ignacy Dec, ordynariusz diec. świdnickiej.

Dobiega końca drugi dzień rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. W dzisiejszym kazaniu rekolekcjonista (o. Jan Poteralski), powiedział m.in., że różaniec towarzyszy ludziom wierzącym w każdym czasie i powinien być modlitwą uświęcenia człowieka. Zapraszamy do wysłuchania nie tylko homilii wygłoszonej w czasie Mszy św., ale również nauki zarejestrowanej podczas konferencji.

Zapraszamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych z pierwszego dnia ćwiczeń duchowych - Członków i Sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Przypominamy, że w tym roku rekolekcje prowadzi o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. Pierwszy plik jest zapisem kazania wygłoszonego podczas porannej Mszy św., w Bazylice Jasnogórskiej. Drugi natomiast jest refleksją zarejestrowaną podczas konferencji o godz. 11.00.

Życzymy owocnych przeżyć. Niech Duch Święty działa w naszych sercach i umysłach..

 Rekolekcje JRR 2014  Rekolekcje JRR 2014  Rekolekcje JRR 2014  Rekolekcje JRR 2014   

Galeria zdjęć (foto: Kajetan Matuszewski)

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Radio Jasna Góra (100,6 Fm), każdego dnia będzie transmitować Msze św., oraz konferencje w ramach rekolekcji JRR. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program transmisji, który zapewne pozwoli wielu Członkom JRR, a i nie tylko, wziąć udział w ćwiczeniach duchowych. Ponadto, każdego wieczoru ok. godz. 20.00 na stronie internetowej JRR, będzie możliwość odsłuchania homilii i konferencji z rekolekcji. Zapraszamy do udziału w tej „uczcie duchowej dla duszy”.

- Radio Jasna Góra
- plik do słuchania Radia on-line

czytaj więcej...

Zaproszenie na rekolekcje JRR:
Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej 2014

 Przedstawiamy Wam rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w formie audio
- zapraszamy do słuchania:
 
1) 2013-10-02, 21.00 KMB, O.Bogumił Schab
 
2) 2013-10-03, 09.00 Bazylika, O.Rafał Wilk - Rekolekcje JRR

Posłuchaj więcej...

Więcej artykułów…