Jasnogórska Rodzina Różańcowa JRR

„Różaniec jest Droga kontemplacji oblicza Chrystusa dokonywanej oczami Maryi”
św. Jan Paweł II

Nasz Solenizancie Ojcze Bogumile,

Serdeczne Życzenia Urodzinowe,

długich lat życia w dobrym zdrowiu i radości serca.

Ma Ojciec za sobą czas życia wypełniony piękną posługą dla Kościoła Świętego pod płaszczem Matki Bożej Jasnogórskiej. Ma też Ojciec przed sobą dalsze lata służby Chrystusowi i Maryi naznaczone Różańcem Świętym. Misja tworzenia coraz szerszych kręgów tej modlitwy , duchowa więź we wspólnotach różańcowych i z Maryją Jasnogórską zawsze była intencją Mszy Świętych sprawowanych przez Ojca na Jasnej Górze. Pamiętamy nasze spotkania z różnych okazji, doroczne rekolekcje, serdeczność i życzliwość w codziennych kontaktach. Wszystko co dokonało się w Sercu Ojca i naszych sercach ma rodzić owoce. Ojcowski trud nie idzie na marne.

Niech w dalszych latach życia Pan Bóg umacnia w charyzmacie modlitwy, obdarza Ojca niewyczerpaną aktywnością i żywotnością, a nas wsparciem modlitewnym ze strony Ojca.

Dziękujemy Maryi, Naszej Matce za Ojca , za długie lata ojcowskiej troski o Jasnogórską Rodzinę Różańcową, Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne, Wspólnoty Maryjne. Jak w rodzinie szczególne miejsce ma ojciec, tak też w naszych sercach pragniemy to miejsce zachować dla Ojca Bogumiła i wypełniać je modlitwą wdzięczności.

Nasze Życzenia są wyrazem duchowej jedności z Ojcem całej wspólnoty , którą jest Jasnogórska Rodzina Różańcowa i Dzieła przy niej powstałe. Wiele osób pragnęłoby spotkania z Ojcem i przeżywania tego Dnia u Stóp Matki Bożej.

Szczęść Boże !

Jasnogórska Rodzina Różańcowa
Jasna Góra, 13 luty 2017r.

Część 1
Różaniec Święty

 Część 2 Część 3 Część 4
Różaniec Święty cz. 2 Różaniec Święty cz. 3 Różaniec Święty cz. 4

Tekst: o. Robert Jasiulewicz OSPPE Jasna Góra
foto: Biuro Prasowe Jasnej Góry - Krzysztof Świertok

Modlitwa różańcowa i płynące z niej moce łaski – to temat majowej katechezy, Dyrektora Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, której można było tradycyjnie wysłuchać w trzecią sobotę miesiąca na antenie RJG (100.6 Fm).
- Modlitwa jest sprawą miłości i wiary. Jest to warunek wewnętrznego rozwoju. Pozwala nam uniknąć wewnętrznej pustki i poczucia samotności – wyjaśnia o. Bogumił. Dalej, podkreśla, że modlitwa to warunek utrzymania i wzrostu przyjaźni z Bogiem.
Zapraszamy do odkrywania na nowo sensu modlitwy różańcowej i płynących z niej moc łaski.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi nagraniami katechez o. Bogumiła Schaba, dyrektora JRR, które swoją premierę mają w każdą trzecią sobotę miesiąca na antenie Radia Jasna Góra (100,6 MHz). Dziś naszą bibliotekę uzupełniamy o dźwięki z marca i kwietnia.

 

 

słuchaj Radio Jasna Góra...

Zapraszamy do wysłuchania ostatniej w tym roku kalendarzowym, katechezy o. Bogumiła. Podczas kilkudziesięciu minut, Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej zachęca do wejścia w głębie przesłania, które wypływa z Narodzin Zbawiciela w betlejemskiej Szopie. Niech ten zbliżający się czas będzie dla nas piękny i prawdziwie radosny…

o.Bogumił Schab

Powyższy temat przyświecał przedostatniej katechezie - w tym roku, Dyrektora Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, wygłoszonej na fali 100,6 Fm tj. w Radiu Jasna Góra.

Poniżej zapis refleksji, który niech stanie się przydatny zwłaszcza teraz w rozpoczynającym się okresie Adwentu..

Kończy się różańcowy miesiąc. Czas szczególnej modlitwy, którą „oplataliśmy” zapewne wiele spraw osobistych, rodzinnych czy społecznych. I tak się też pięknie składa, że Ojcowie Paulini przedostatni dzień października w Liturgii Kościoła obchodzą wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Pośredniczki Łask (30. X).

Błogosławiona Dziewica w szczególny sposób współpracowała z dziełem Zbawiciela przez posłuszeństwo, wiarę, nadzieję i żarliwą miłość, aby odnowić nadprzyrodzone życie dusz. Dlatego stała się naszą Matką w porządku łaski. To macierzyństwo Maryi w ekonomii łaski trwa nieustannie (KK rozdz. VIII). Obyśmy kiedyś poprzez tę łaskę modli cieszyć się chwałą zbawionych w niebie. Życzymy tego sobie i Państwu…

Zbliża się czas dorocznych rekolekcji dla wszystkich Członków i Sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Niech zatem poniższy zapis dźwiękowy – wrześniowej katechezy o. Bogumiła - stanowi dla nas dobry impuls do ostatnich przygotowań duchowych, przed tym jakże ważnym dla całej naszej wspólnoty wydarzeniem.

rekolekcje JRR...

Wakacje w pełni. Dla jednych odpoczynek i urlop to już historia, dla drugich zaś przyjemna perspektywa, bądź też niekończąca się chwila – przynajmniej do ostatniego dnia sierpnia. W taką scenerię lipcowego lata, pragniemy wpisać po raz kolejny w tym roku katechezę o. Bogumiła, która jest adresowana na 100,6 Fm, w trzecią sobotę miesiąca do wszystkich członków i sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Tym razem lekcji wiary w szkole Matki Syna Bożego towarzyszyć będą słowa: „Modlitwa Różańcowa w Maryjności Jasnogórskiej”.

Choć dopiero co rozpoczynamy okres wakacyjny, czas urlopów i odpoczynku, to mimo wszystko myślami warto, od czasu do czasu, ogarnąć zbliżające się październikowe ćwiczenia duchowe dla wszystkich członków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, jej Sympatyków i Przyjaciół.

Jak wskazuje w swojej comiesięcznej katechezie o. Bogumił Schab, „czasu do rekolekcji pozostało wiele”. Stąd też gorąca prośba, aby najbliższe tygodnie wykorzystać na duchowe przygotowania do tego wydarzenia. Jak to uczynić? Metodami najprostszymi i najskuteczniejszymi: modlitwa, Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Więcej artykułów…